Sterowanie oświetleniem- automatyka oświetlenia

Inteligentne oszczędzanie

Na inteligentnym domu można naprawdę wiele zaoszczędzić.

Sterowanie oświetleniem w tego typu domach jest prawdopodobnie największym źródłem zapobiegania niepotrzebnym  i nadmiernym wydatkom. Montowane w inteligentnych budynkach czujniki ruchu oraz używanie odpowiednio dobranego oświetlenia jak wskazują statystyki pozwalają zaoszczędzić na zużyciu energii nawet do 60-70%. Automatyczne włączanie się oświetlenia to tak naprawdę niedrogie w eksploatacji rozwiązanie. W sterowaniu oświetleniem ważną rolę odgrywa sterownik ruchu. Jest to tzw. komfort zapominania, na który warto sobie pozwolić. W jego skład wchodzi panel sterujący, który można zamontować dosłownie wszędzie- na ścianie, pod schodami albo ukryć w garażu, w sterowniku znajdziemy jeszcze dwie czujki ruchu, które najczęściej montowane są na ścianie.

Sterowanie oświetleniem z E-line

Wiodącą na rynku firmą zajmującą się tego typu rozwiązaniami jest firma Sabur. W sterowaniu oświetleniem firma ta wykorzystuje serię E-Line. Jest to nic innego jak sprawdzona technologia sterowania. Została ona zaprojektowana zgodnie ze standardem dla szaf elektrycznych. Ponadto, technologia ta wyposażona została we wszystkie funkcjonalności, które potrzebne są do sterowania aplikacjami typu HVAC.

Firma Sabur z największą starannością zadbała o to, żeby móc zaproponować swoim Klientom taki zestaw funkcji modułów E-Line, który będzie  stanie w jak najlepszy sposób zaspokajać potrzeby instalacji. Oczywiście, jednocześnie dbając o budżet wszystkich korzystających z tego typu rozwiązań. Bardzo ważnym jest to, że moduły serii E-Line są zaprogramowane zostały za pomocą pakietu PG5 Controls Suite. Dzięki temu możliwa jest również ich intuicyjna konfiguracja oraz dokonywanie dowolnych zmian w aplikacji.
Programowalne moduły zdalnych we/wy RIO serii E-Line gwarantują użytkownikowi ciągłą pracę urządzeń nawet w przypadku awarii komunikacji ze stacją master. Co ważne, urządzenia nowej serii mogą współpracować także z pozostałymi rodzinami urządzeń Saia PCD.

Więcej informacji o firmie oraz o tym, co oferuje swoim klientom można znaleźć na stronie https://www.sabur.com.pl/sterowanie-oswietleniem-z-e-line

Dużo mniejsze zużycie prądu i energii cieplnej to kluczowe elementy, którymi wyróżniają się inteligentne budynki. Wygoda, komfort użytkowania i przede wszystkim ekonomiczność przekonują do tego typu rozwiązań coraz więcej osób, miejmy nadzieję, że takich mądrych użytkowników będzie jeszcze więcej.

 

One thought on “Sterowanie oświetleniem- automatyka oświetlenia”

  1. Od kilku lat korzystam z automatycznego sterowania oświetleniem w moim domu. Taki „luksus” przydaje się przede wszystkim wtedy gdy w domu są małe dzieci, które jeszcze nie do końca rozumieją, że za wszystko się płaci itd. Polecam wszystkim tę wygodę! (nie tylko dzieciatym) 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *