Monitoring zużycia energii

W każdej dziedzinie życia niezbędna jest energia elektryczna. Mimo, że bardzo często płacimy wysokie rachunki za zużycie energii elektrycznej to niestety rzadko zastanawiamy się jak sobie poradzić z tymi wysokimi kosztami. Żeby obniżyć koszty energii elektrycznej dobrze jest poznać jej parametry za które tak naprawdę płacimy. W tym celu dobrze jest korzystać z odpowiedniego narzędzia, którym może być licznik lub analizator.

Monitoring zużyci energii elektrycznej

Monitorowanie energii elektrycznej pozwoli mieć pod kontrolą zużycie energii elektrycznej. Wiedząc już ile energii zużywamy można zredukować  zbędne jej zużycie. Podobno około 20% z 80% zużycia energii elektrycznej to zainstalowane urządzenia. Warto  zidentyfikować je przy pomocy miernika energii. Firma Sabur mająca duże doświadczenie w tej branży oferuje swoim Klientom systemy monitoringu zużycia energii i innych mediów. Tego rodzaju systemy należą do rozwiązań chmurowych (cloud computing). System do monitoringu zużycia energii oparte są o najwyższej jakości szwajcarskiej firmy Saia Burgess Controls (SBC). Cykl życia tego rodzaju urządzeń to nawet 25 lat.

Zalety monitoringu energii elektrycznej 

Dużą zaletą takich systemów jest to, że nie wymagają pracochłonnej konfiguracji, specjalnych narzędzi programistycznych, czy zaawansowanej wiedzy do ich obsługi. Automatyczne rozpoznawanie i odczyt danych z liczników energii daje użytkownikom możliwość natychmiastowego monitorowania zużycia energii i innych mediów. Firma Sabur oferuje więc wszystkim nabywcom rozwiązanie, które łączy środowiska sprzętowe i programowe. W skład urządzenia monitorującego zużycie energii wchodzą jednostka nadrzędna, czyli sterownik PLC serii Saia, kolejno liczniki energii elektrycznej Saia PCD i koncentratory liczników impulsowych.

Aplikacja obsługująca monitoring zużycia energii została wykonana w standardzie HTML, dzięki czemu dostęp do wszystkich danych może odbywać się przy użyciu przeglądarki internetowej z dowolnych urządzeń mających dostęp do sieci. Dodatkowo do systemu można włączyć liczniki innego rodzaju mediów tj. ciepłej wody albo gazu.

Niepodważalnymi zaletami rozwiązania, które oferuje firma Sabur są: proste i szybkie uruchomienie, łatwość korzystania z urządzeń, dostęp do monitorowanych danych z dowolnego miejsca, na różnych urządzeniach dzięki nowoczesnej aplikacji. Dodatkowo, elastyczność i otwartość, która pozwala na połączenie systemu zarządzania energią z innymi mediami. Istnieje również możliwość etapowej realizacji inwestycji oraz integracji z centralną aplikacją chmurową do gromadzenia, zarządzania i wizualizacji danych z wszystkich obiektów rozproszonych. Więcej informacji o tych i innych produktach oferowanych przez firmę na jej stronie internetowej https://www.sabur.com.pl/kategoria-produktu/systemy-zarzadzania-energia

Dziś wszystko idzie z postępem. Warto czasami nie pozostawać w tyle i pozwolić sobie na swego rodzaju nowoczesne rozwiązania, które na pewno zaowocują zmniejszeniem kosztów za rachunki i przyczynią się racjonalnego korzystania z energii elektrycznej i innego rodzau mediów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *